Γενική συνέλευση

Standard

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το ΔΣ της Ε.Λ.Κ.Ε. σας καλεί στην πρώτη Γενική συνέλευση του 2019 που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 10.30 στο καφέ Gold, επί της οδού  Παρασκευοπούλου 39 και Επικούρου στο Μπουρνάζι .

   Θέματα της συνέλευσης είναι:

Η παράταση θητείας του ΔΣ μέχρι την αλλαγή του καταστατικού της Ε.Λ.Κ.Ε. καθώς και

 η εκλογή εκπροσώπων της Ε.Λ.Κ.Ε. για την ομοσπονδία (Π.Ο.Ο.)

    Δικαίωμα ψήφου και υποψηφιότητας για την εκπροσώπηση στην Π.Ο.Ο, μπορούν θέσουν όλα τα τακτικά μέλη που είναι και ταμιακά ενήμερα όπως ορίζετε από το καταστατικό.

Η συμμετοχή όλων είναι απαραίτητη.

Σε περίπτωση μη απαρτίας η συνέλευση θα επαναληφθεί  Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2019 την ίδια ώρα στο ίδιο μέρος.

Η κοπή της πίτας για το 2019 θα πραγματοποιηθεί μετά την γενική συνέλευση.

Ποιο κάτω θα βρείτε την φόρμα για να δηλώσετε την υποψηφιότητα σας,

που θα πρέπει να έχει σταλεί μέχρι το Σάββατο 9 Φεβρουαρίου 2019 στο e-mail:   info@elkeclub.gr

Με εκτίμηση

ΔΣ Ε.Λ.Κ.Ε.

Αρχεία δήλωσης υποψηφιότητας εκπροσώπου – Εξελεγκτική επιτροπή Ε.Λ.Κ.Ε. 

1)  ΔΗΛΩΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑΣ

2   ΔΗΛΩΣΗ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

Παγκόσμιος διαγωνισμός – έκθεση της Ολλανδίας

Standard

Σας ενημερώνουμε ότι η παράδοση των πτηνών συντροφιάς που συμμετείχαν
στον παγκόσμιο διαγωνισμό – έκθεση της Ολλανδίας θα γίνει την Τετάρτη 16
Ιανουαρίου 2019 και από ώρα 14:00 έως 19:00 επί της οδού Δράμας 11 στη
Νέα Φιλαδέλφεια, στο ίδιο σημείο που παραδόθηκαν τα πτηνά στους συνοδούς
για την αναχώρηση τους στην Ολλανδία.

Με εκτίμηση
ΔΣ ΕΛΚΕ

ΕΚΘΕΣΗ Ε.Λ.Κ.Ε. – Φ.Ο.Π.Β.Α.(EXHIBITION)11-16/12/2018

Standard

ΚΡΙΤΕΣ ΕΚΘΕΣΗΣ.

1. ZANDEN VAN DER PEER _D HOLLAND.

2. HAMEETMAN JOOP-E HOLLAND.

3. VAN BERKEL MARCO -E HOLLAND

4. HERNANDEZ TOMAS -E SPAIN

5. NENAD RADOJICIC _D

6. SLOBODAN KULIC -F

7. ΥΦΑΝΤΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ -Ε

8. ΚΟΥΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ _D

9. ΑΓΓΕΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ – i,J/N ..

ΕΠΙΣΗΣ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΘΑ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΚΡΙΤΗ ΑΠΟ ΣΕΡΒΙΑ MS MAJA MARKIVIC. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ.

ΤΟ Δ,Σ ΤΗΣ ΕΛΚΕ!

ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ ΧΡΩΜΑΤΟΣ – ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΚΤΡΟΦΗ

Standard

Καναρίνια Χρώματος 🐦 – Χρήσιμες συμβουλές για πετυχημένη εκτροφή

Η ημερίδα θα έχει δύο (2) θεματικές Ενότητες. Η διάρκεια κάθε ενότητας θα είναι στα 60 λεπτά. Θα καλυφθούν συνολικά πέντε (5) θέματα. Η παρουσίαση θα γίνει με τη χρήση υπολογιστή και προβολικού μηχανήματος, ενώ θα υπάρχει πίνακας όπου ο ομιλητής θα μπορεί να απαντά στις ερωτήσεις με τη χρήση μαρκαδόρων.
Θέματα Πρώτης Ενότητας:
1. Χρωματισμός (Coloring) – 30 λεπτά (minutes). Θα καλυφθούν θέματα χρωματισμού κίτρινων, κόκκινων και μωσαϊκού τύπου καναρινιών ξεχωριστά ανά ποικιλία και ανά χρονική περίοδο, καλύπτοντας την αναπαραγωγή, την πτερόροια, την προετοιμασία για διαγωνισμούς, την ξεκούραση.
2. Φτερά και φτερώματα (Feathers and plumage) – 30 λεπτά (minutes). Θα καλυφθούν θέματα τύπου φτερών και φτερώματος, όπως έντονα, χιονέ, μωσαΙκού, σκληρά και μαλακά, κοντά και μακρυά φτερά, καθώς και ποιοι συνδυασμοί φτερών οδηγούν σε σωστά ζευγαρώματα.
Θέματα δεύτερης ενότητας:
3. Συνθήκες εσωτερικού εκτροφείου (indoor birdroom conditions) – 20 λεπτά (minutes). Θα καλυφθούν θέματα φωτισμού, υγρασίας, θερμοκρασίας, αερισμού και συνδυασμού αυτών για μία πετυχημένη εκτροφή σε εσωτερικό εκτροφείο.
4. Προετοιμασία για διαγωνισμούς (Preparation for shows) – 20 λεπτά (minutes). Θα καλυφθούν θέματα διατροφής, υγιεινής, εκπαίδευσης, σταδιακής προσαρμογής των εκθεμάτων καταλήγοντας στα εκθεσιακά κλουβιά, κλπ.
5. Νέες ποικιλίες (New varieties) – 20 λεπτά (minutes). Θα καλυφθούν οι νέες μεταλλάξεις jaspe, mogno και yellow and red beaks καναρίνια χρώματος με χρήση φωτογραφιών και προσδιορισμού των χαρακτηριστικών τους (standards).
Πρόγραμμα:
10:00 – 10:10 Έναρξη ημερίδας – σύντομος χαιρετισμός από το πρόεδρο του συλλόγου – παρουσίαση βιογραφικού σημειώματος του ομιλητή
10:10 – 11:10 Πρώτη Ενότητα
11:10 – 11:30 Διάλειμμα
11:30 – 12:30 Δεύτερη ενότητα
12:30 – 12:55 Ερωτήσεις
12:55 Απονομή αναμνηστικής πλακέτας στον ομιλητή – Αναμνηστικές φωτογραφίες
13:00 Λήξη ημερίδας